Švarios sudėties TRAWENMOOR kosmetikai net -50%

Facets
Image
Moteris išteptu veidu su šveitimo priemone užsimerkusi šypsosi

Atraskite odos šveitimo naudą: būdai, technikos bei dažnumas

Šveitimas yra esminė odos priežiūros procedūros dalis, padedanti pašalinti negyvas odos ląsteles ir nešvarumus nuo odos paviršiaus. Naudojant fizinius arba cheminius eksfoliantus, nušveičiamas viršutinis negyvų odos ląstelių sluoksnis, todėl oda tampa lygesnė, šviesesnė ir sveikesnė. Šiame straipsnyje išsamiau aptarsime odos šveitimą, įskaitant jo naudą, tipus ir kaip tinkamai jį atlikti.

Odos šveitimo nauda

Odos šveitimas suteikia, kaip minėta aukščiau, daug naudos odai, įskaitant:

  • Pašalina negyvas odos ląsteles.
    Odos šveitimas pašalina odos paviršiuje susikaupusį negyvų odos ląstelių sluoksnį, dėl kurio oda gali atrodyti papilkėjusi ir pavargusi. Pašalinus šias ląsteles, veido oda atrodo šviesesnė ir gaivesnė.
  • Lygina odos tekstūrą.
    Šveitimas gali išlyginti šiurkščią, nelygią odos tekstūrą, suteikdamas odai šilko švelnumo.
  • Mažina poras.
    Kai negyvos odos ląstelės kaupiasi odos paviršiuje, jos gali užkimšti poras ir sukelti juodų taškelių, vadinamų inkštirais, bei spuogų susidarymą. Reguliarus šveitimas gali padėti išlaikyti poras švarias ir sumažinti spuogų atsiradimo riziką.
  • Didina ląstelių apykaitą.
    Šveitimas skatina ląstelių apykaitą, t. y. procesą, kurio metu naujos odos ląstelės gaminasi vietoj senųjų. Šis procesas su amžiumi sulėtėja, todėl oda tampa matinė ir šiurkšti. Šveitimas gali padėti pagreitinti ląstelių apykaitą, todėl oda atrodys šviesesnė ir jaunatviškesnė.

 

Odos šveitimo tipai, būdai ir dažnumas

Yra du pagrindiniai odos šveitimo būdai: fizinis ir cheminis.

Fizinis šveitimas - tai fizinis odos paviršiaus šveitimas šveitikliu, šepetėliu ar kitu įrankiu. Fizinio šveitimo priemonės nušveičia negyvas odos ląsteles, todėl oda tampa lygi ir švelni. Fiziniai šveitikliai gali būti šiurkštūs odai, jei naudojami per dažnai arba neteisingai, todėl labai svarbu pasirinkti švelnų šveitiklį ir naudoti jį ne dažniau kaip vieną ar du kartus per savaitę.

Cheminis šveitimas -  tai šveitimas, kurio metu naudojamos rūgštys arba fermentai, kurie ištirpdo ryšius tarp negyvų odos ląstelių, todėl jas lengviau pašalinti. Cheminiai šveitikliai yra švelnesni odai nei fiziniai šveitikliai ir gali būti naudojami dažniau. Be to, jie veiksmingiau prasiskverbia į odos paviršių, todėl idealiai tinka įvairioms odos problemoms, įskaitant aknę, smulkias raukšleles ir hiperpigmentaciją (plačiau apie tai kas yra hiperpigmentacija skaitykite čia), spręsti.

Odą šveisti nėra sudėtinga, tačiau būtina tai daryti tinkamai, kad nepakenkti sau ir nepridaryti odai dar daugiau bėdų. Štai keletas patarimų, kaip tai daryti teisingai:

  1. Pasirinkite tinkamą eksfoliantą.
    Pasirinkite eksfoliantą, kuris tinka jūsų odos tipui ir problemoms spręsti. Riebiai ar į aknę linkusiai odai rinkitės cheminį eksfoliantą, kurio sudėtyje yra salicilo arba glikolio rūgšties. Jei oda sausa arba jautri, rinkitės fizinį šveitiklį su smulkiomis, švelniomis dalelėmis. 
  2. Paruoškite odą.
    Prieš šveitimą įsitikinkite, kad oda yra švari ir sausa. Jei kalbame apie veido odos paruošimą, pašalinkite makiažą švelniais veido prausikliais, o jei norite nusišveisti viso kūno odą, tuomet naudokite švelnias prausimosi priemones ant odos susikaupusiems nešvarumams ar riebalams pašalinti ir nusausinkite odą švariu rankšluosčiu.
  3. Šveiskite.
    Užtepkite nedidelį kiekį veido ar kūno šveitiklio ant pirštų galiukų ir sukamaisiais judesiais švelniai įmasažuokite į odą. Būkite atsargūs, kad šveitimas nebūtų per stiprus, nes taip galite pažeisti odą. 
  4. Nuplaukite.
    Po minutės ar dviejų masažo kruopščiai nuplaukite odą drungnu vandeniu. Įsitikinkite, kad nuo odos pašalinote visą šveitiklį, nes produkto likučiai gali sudirginti odą. 
  5. Drėkinkite.
    Po šveitimo svarbu sudrėkinti odą, kad ji nebūtų sausa ir sudirgusi. Patepkite tiek kūno tiek veido odą drėkinamuoju kremu, daugiausia dėmesio skirdami ypač sausoms vietoms.
    Odą svarbu drėkinti ne tik po šveitimo, tačiau tai daryti reikėtų reguliariai norint turėti sveiką ir išpuoselėtą odą. Plačiau apie drėkinimo svarbą sveikos odos puoselėjimui skaitykite čia.
  6. Apsaugokite nuo UV spindulių.
    Po šveitimo oda gali būti jautresnė saulei, todėl labai svarbu ją tepti plataus spektro apsauga nuo saulės su ne mažesniu kaip 30 SPF. Tai padės apsaugoti odą nuo kenksmingų UV spindulių ir išvengti tolesnės žalos. Plačiau apie tai kas yra SPF išsamiau skaitykite čia.

 

Odos šveitimo dažnumas priklauso nuo jūsų odos tipo ir naudojamo šveitiklio tipo. Daugumai žmonių užtenka odos šveitimo vieną ar du kartus per savaitę, kad oda būtų sveika ir švytinti. Tačiau jei jūsų oda jautri arba naudojate stipresnį odos šveitiklį, gali tekti ją šveisti rečiau.

Svarbu nepersistengti su šveitimu, nes tai gali pažeisti natūralų odos barjerą ir sukelti sausumą, sudirgimą ir uždegimą. Jei po šveitimo pastebite paraudimą ar sudirginimą, sumažinkite šveitimo dažnumą arba naudokite švelnesnį šveitiklį. Apskritai, odos šveitimas yra paprastas ir veiksmingas būdas pagerinti jos išvaizdą ir tekstūrą. Pašalinę negyvas odos ląsteles ir nešvarumus nuo odos paviršiaus, pasieksite ryškesnę, lygesnę ir sveikesnę veido odos išvaizdą.

Šveičiant odą svarbu pasirinkti tinkamą šveitiklį, atitinkantį jūsų odos tipą ir problemas, ir laikytis tinkamų technikų, kad nepažeistumėte odos. Įtraukę odos šveitimą į savo odos priežiūros rutiną, pasieksite geriausių rezultatų ir išsaugosite sveiką ir gražią odą. Kaip dar galite išsaugoti sveiką ir gražią odą, rasite šiame tinklaraščio įraše, apie odos priežiūros svarbą.

Prekė pridėta

Kiekis: Kaina:
Apmokėti