• Nemokamas pristatymas nuo 45€
  • Pristatymas per 1-3 d.d.
  • Saugus apsipirkimas
  • Stipriausi Lietuvoje
Facets
Image
Moteris žiūri į savo veidą veidrodyje

Odos priežiūros svarba: kas yra optimali odos sveikata?

Jūsų oda yra didžiausias kūno organas ir atlieka svarbų vaidmenį saugant jus nuo išorinio pasaulio. Ji veikia kaip barjeras, saugantis nuo kenksmingų medžiagų patekimo, taip pat padeda reguliuoti kūno temperatūrą, kontroliuoja drėgmės lygį ir padeda įsisavinti svarbiausias maistines medžiagas. Kadangi oda atlieka tokį svarbų darbą, nenuostabu, kad jos priežiūra yra labai svarbi bendrai sveikatai ir gerovei.

Odos priežiūros rutina

Odos priežiūros rutina - tai veiksmų, kurių kasdien laikotės, kad išsaugotumėte sveiką ir gražią odą, rinkinys. Štai pagrindiniai veiksmai, kurie turėtų būti kiekvienos geros odos priežiūros rutinos dalis:

1.Valymas

Pirmasis bet kokios odos priežiūros rutinos žingsnis yra valymas. Valant odą pašalinama riebalai, nešvarumai bei makiažas, kurie gali užkimšti poras ir sukelti spuogus bei kitas odos problemas. Naudokite švelnų veido prausiklį ir švelnias prausimosi priemones tinkančias jūsų odos tipui, ir venkite šiurkštaus muilo, kuris gali pašalinti natūralius odos riebalus.

2. Tonizavimas

Tonizavimas yra neprivalomas veiksmas, tačiau jis gali būti naudingas tiems, kurių oda riebi arba linkusi į spuogus. Tonikas padeda pašalinti nuo odos likusius nešvarumus ar riebalus ir subalansuoti odos pH lygį.

3. Šveitimas

Šveitimas - tai negyvų odos ląstelių pašalinimas nuo odos paviršiaus. Reguliariai naudojami tiek kūno šveitikliai, tiek veido šveitiklis gali padėti pagerinti odos tekstūrą ir tonusą, sumažinti smulkių linijų ir raukšlių atsiradimą ir užkirsti kelią porų užsikimšimui. Tačiau šveitimą būtina atlikti švelniai, nes pernelyg intensyvus šveitimas gali sudirginti ir pažeisti odą. Plačiau apie odos šveitimo naudą bei būdus galite paskaityti čia.

4. Drėkinimas

Drėkinimas yra labai svarbus kiekvienos odos priežiūros procedūros žingsnis. Drėkinamosios priemonės tokios kaip: veido kremai, veido serumai ar paakių kremai  padeda drėkinti odą ir sulaiko drėgmę, todėl ji nesausėja ir nesilupinėja. Jie taip pat gali padėti pagerinti odos tekstūrą ir tonusą bei sumažinti smulkių linijų ir raukšlių atsiradimą. Plačiau apie odos drėkinimo svarbą sveikos odos puoselėjimui skaitykite čia.

5. Apsauga nuo saulės

Apsauga nuo saulės yra vienas svarbiausių odos priežiūros priemonių. Kenksmingi UV saulės spinduliai gali pažeisti odą, sukelti ankstyvą senėjimą ir net odos vėžį. Būtinai rinkitės plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės, kurio SPF ne mažesnis kaip 30, ir tepkite jį kasdien, net ir debesuotomis dienomis. Jei įdomu kas tiksliai yra SPF, galite paskaityti čia.

 

Odos priežiūros nauda

Reguliari odos priežiūra gali būti labai naudinga jūsų odai ir bendrai sveikatai. Štai tik kelios naudos, kurias suteikia odos priežiūra:

1. Geresnė odos tekstūra ir tonusas

Reguliarus odos valymas, šveitimas ir drėkinimas gali padėti pagerinti odos tekstūrą ir tonusą. Pašalinus negyvas odos ląsteles ir paskatinus ląstelių apykaitą, oda atrodys šviesesnė, lygesnė ir jaunatviškesnė.

2. Mažiau spuogų ir užsikimšusių porų

Valymas ir tonizavimas gali padėti pašalinti iš odos nešvarumus ir riebalus, todėl išvengsite užsikimšusių porų ir sumažinsite spuogų atsiradimo tikimybę. Šveitimas taip pat gali padėti išvengti spuogų, nes pašalina negyvas odos ląsteles, kurios gali užkimšti poras.

3. Priešlaikinio senėjimo prevencija

Saulės žala yra viena iš pagrindinių ankstyvo senėjimo priežasčių. Kasdien naudodami apsauginį kremą nuo saulės, galite apsaugoti odą nuo žalingų UV spindulių ir užkirsti kelią smulkioms linijoms, raukšlėms ir senatvinėms dėmėms.

4. Didesnis drėkinimas

Drėkinimas yra labai svarbus norint išlaikyti odos drėgmę ir užkirsti kelią sausumui bei pleiskanojimui. Tai ypač svarbu žiemos mėnesiais, kai oras yra sausas ir gali sukelti odos dehidrataciją.

5. Odos vėžio prevencija

Reguliarus apsauginio kremo nuo saulės naudojimas gali padėti išvengti odos vėžio, nes apsaugo odą nuo kenksmingų UV spindulių. Odos vėžys yra vienas iš labiausiai paplitusių vėžio rūšių, tačiau tai taip pat viena iš labiausiai išvengiamų vėžio rūšių.

 

Priežiūros svarba

Nors gera odos priežiūros rutina yra labai svarbi sveikai odai, taip pat svarbu laikytis kitų sveikų įpročių, kurie gali padėti pagerinti bendrą odos sveikatą. Be geros odos priežiūros rutinos ir sveikų įpročių laikymosi, taip pat svarbu žinoti apie gyvenimo būdo veiksnius, kurie gali turėti didelę įtaką jūsų odos sveikatai. Štai keletas veiksnių, į kuriuos reikėtų atsižvelgti, ir patarimai, kaip palaikyti sveiką odą:

1. Gerkite pakankamai vandens.

Norint išlaikyti sveiką odą, būtina gerti daug vandens. Vanduo padeda drėkinti odą iš vidaus, todėl ji išlieka putli ir elastinga.

2. Valgykite sveiką maistą.

Jūsų mityba gali turėti didelę įtaką odos sveikatai. Daug cukraus ir perdirbtų maisto produktų turinti mityba gali sukelti uždegimą ir kitas odos problemas. Valgydami daug vaisių ir daržovių, galite aprūpinti odą būtinomis maistinėmis medžiagomis ir antioksidantais, kurie padeda išlaikyti odą sveiką ir švytinčią.

3. Pakankamai miegokite.

Pakankamas miego kiekis yra labai svarbus bendrai sveikatai ir gerai savijautai, taip pat ir sveikai odai. Miego metu oda atsistato ir atsinaujina, todėl pakankamas poilsis gali padėti išlaikyti odą gražią ir sveiką.
Dėl miego trūkumo gali ne tik suprastėti odos būklė tačiau taip pat gali atsirasti tamsūs ratilai po akimis, kaip išvengti patamsėjusių paakių galite paskaityti čia.

4. Venkite streso.

Stresas gali turėti didelę įtaką odos sveikatai. Jis gali sukelti aknę, sausumą ir kitas odos problemas. Ieškodami sveikų streso valdymo būdų, pavyzdžiui, medituodami ar mankštindamiesi, galite išsaugoti sveiką ir švarią odą.

5. Reguliariai mankštinkitės.

Reguliari mankšta yra labai svarbi bendrai sveikatai ir gerovei, ji taip pat gali padėti pagerinti odos būklę. Fiziniai pratimai padeda padidinti kraujotaką ir deguonies patekimą į odą, o tai skatina ląstelių apykaitą ir padeda išlaikyti jaunatvišką bei sveiką odos išvaizdą.

6. Nerūkykite.

Rūkymas yra vienas blogiausių dalykų, kurie ypač kenkia odos sveikatai. Rūkymas gali sukelti ankstyvą senėjimą, raukšles ir odos spalvos pokyčius. Taip pat gali sumažėti odos kraujotaka, todėl oda gali atrodyti papilkėjusi ir negyvybinga.

7. Mažinkite suvartojomo alkoholio kiekį. 

Alkoholis gali dehidratuoti jūsų odą, dėl to ji gali atrodyti papilkėjusi ir pavargusi. Jis taip pat gali sukelti uždegimą, dėl kurio atsiranda veido raudonis ir kitokios odos problemos. Plačiau apie veido raudonio atsiradimo priežastis ir gydymą galite paskaityti čia.

8. Apsaugokite nuo saulės spindulių.

Saulės poveikis yra viena iš pagrindinių odos pažeidimų ir ankstyvo senėjimo priežasčių. Labai svarbu kasdien naudoti apsauginį kremą nuo saulės ir riboti buvimo saulėje laiką, ypač tomis valandomis, kai saulės spinduliai yra stipriausi.
 

Apibendrinant, rūpinimasis oda yra labai svarbus bendrai sveikatai ir gerovei. Reguliari odos priežiūra, sveikų įpročių laikymasis ir gyvenimo būdo veiksnių, galinčių turėti įtakos odos sveikatai, žinojimas gali padėti išlaikyti ją sveiką, švytinčią ir jaunatvišką. Nepamirškite visada naudoti apsauginį kremą nuo saulės, būti hidratuoti, sveikai maitintis, pakankamai miegoti, valdyti stresą, nerūkyti ir nevartoti per daug alkoholio. Rūpindamiesi savo oda ne tik geriau atrodysite, bet ir jausitės geriau tiek viduje, tiek išorėje.

Prekė pridėta

Kiekis: Kaina:
Apmokėti