Veido valymas: kodėl tai svarbu ir kaip teisingai atlikti?
1 žingsnis: Nuvalykite makiažą
Pirmasis bet kurios veido valymo procedūros žingsnis - nuvalyti makiažą. Makiažas gali užkimšti poras ir trukdyti odai tinkamai įsisavinti valomąsias medžiagas, todėl prieš valymą būtina jį pašalinti. Yra keletas makiažo valiklių rūšių, įskaitant makiažo valomąsias servetėles, micelinį vandenį arba aliejinį valiklį.
Makiažo valomąsias servetėles patogu ir lengva naudoti, tačiau jos gali būti šiurkščios odai ir palikti likučių. Micelinis vanduo yra švelnus, vandens pagrindu sukurtas sprendimas, kuris pašalina makiažą neišsausindamas odos. Aliejinio pagrindo valikliai taip pat veiksmingai pašalina makiažą, nes jie ištirpina aliejinio pagrindo produktus, pavyzdžiui, blakstienų tušą ir makiažo pagrindą.
Norėdami pašalinti makiažą, pradėkite nuo vatos tamponėlio užtepimo pasirinkta makiažo valymo priemone. Švelniai prispauskite tamponą prie užmerktų akių ir palaikykite kelias sekundes, kad valiklis ištirpintų makiažą. Tada perbraukite tamponu per akis, stengdamiesi netrinti ir nedirginti jautrios odos. Kartokite šį procesą, kol pašalinsite visą makiažą.
2 žingsnis: Pirminis valymas
Kai makiažas pašalintas, laikas atlikti pirminį valymą. Pirminis valymas padeda ištirpinti visus likusius nešvarumus, įskaitant purvą, riebalus ir negyvas odos ląsteles, ir paruošia odą antrajam, gilesniam valymui. Yra keletas pirminio valymo būdų, įskaitant valomuosius pienelius, valomuosius aliejus ir micelinį vandenį.
Valomasis pienelis yra brangesnis pasirinkimas, jis susigeria į odą ir ištirpina nešvarumus, o oda tampa švelni ir pamaitinta. Panašiai veikia ir valomieji aliejai, kurie suskaido ir pašalina nešvarumus, todėl oda tampa sudrėkinta ir išpuoselėta. Micelinį vandenį taip pat galima naudoti prieš giluminį valymą, nes jis padeda ištirpinti nešvarumus ir riebalus, neišgarindamas iš odos natūralių aliejų.
Prieš valymą ant nusausintos odos užtepkite nedidelį kiekį pasirinktos veido valymo priemonės ir švelniais sukamaisiais judesiais įmasažuokite ją į odą. Būtinai padenkite visą veidą, įskaitant kaktą, skruostus, nosį ir smakrą. Tada drėgna ir šilta šluoste švelniai nuvalykite visus matomus ir nematomus nešvarumus.
3 žingsnis: Giluminis valymas (prausimas)
Kitas veido valymo procedūros žingsnis - giluminis odos valymas, arba prausimas. Valymas pašalina visus likusius nešvarumus ir padeda išvalyti poras, taip užkertant kelią iššutimams ir skatinant sveiką odos ląstelių apykaitą. Yra kelių rūšių veido valymo priemonių, įskaitant putojančias, gelines, kremines ir aliejines.
Putojantys prausikliai yra populiarus pasirinkimas riebiai ar į aknę linkusiai odai, nes jie padeda pašalinti riebalų perteklių ir atkimšti poras. Geliniai valikliai yra geras pasirinkimas mišriai odai, nes jie padeda subalansuoti riebalų gamybą ir kartu drėkina odą. Kreminiai valikliai puikiai tinka sausai ar jautriai odai, nes yra švelnūs ir maitinantys. Aliejiniai valikliai veiksmingai pašalina makiažą ir nešvarumus, o oda tampa švelni ir sudrėkinta.
Ant sudrėkintos odos užtepkite nedidelį kiekį pasirinkto valiklio ir švelniais sukamaisiais judesiais įmasažuokite jį į odą. Būtinai nuvalykite visą veidą, įskaitant kaktą, skruostus, nosį ir smakrą. Nuplaukite valiklį šiltu vandeniu, įsitikinkite, kad pašalinote visus priemonės pėdsakus.
4 žingsnis: Šveitimas
Šveitimas padeda pašalinti negyvas odos ląsteles ir skatina sveiką odos ląstelių kaitą. Egzistuoja du pagrindiniai šveitiklių tipai: fiziniai šveitikliai ir cheminiai šveitikliai.
Fiziniai šveitikliai, pavyzdžiui, šveitikliai ar šepetėliai, negyvoms odos ląstelėms pašalinti naudoja trintį. Cheminiuose šveitikliuose negyvoms odos ląstelėms ištirpinti naudojamos rūgštys, pavyzdžiui, alfa-hidroksi rūgštys (AHA) arba beta-hidroksi rūgštys (BHA).
Norėdami atlikti šveitimą, ant drėgnos odos užtepkite nedidelį kiekį pasirinkto veido šveitiklio ir švelniais sukamaisiais judesiais įmasažuokite jį į odą. Būtinai padenkite visą veidą, tačiau venkite jautrios odos aplink akis. Nuplaukite eksfoliantą šiltu vandeniu, įsitikinkite, kad pašalinote visus produkto pėdsakus.
Svarbu nepersistengti su šveitimu, nes tai gali sudirginti ir pažeisti odą. Dauguma odos tipų turėtų šveisti odą ne dažniau kaip 2-3 kartus per savaitę.
Plačiau apie veido šveitimo naudą, dažnumą bei galimas šveitimo technikas skaitykite čia.
5 veiksmas: Tonizavimas
Po valymo ir šveitimo svarbu toniku subalansuoti odos pH lygį. Tonikas padeda pašalinti visus likusius nešvarumus ir paruošia odą kitiems odos priežiūros etapams.
Yra kelių rūšių tonikų, įskaitant drėkinamuosius tonikus, šveičiančiuosius tonikus ir pH balansuojančius tonikus. Drėkinamieji tonikai padeda nuraminti ir sudrėkinti odą, o šveičiamieji tonikai padeda pašalinti negyvas odos ląsteles ir išvalyti poras. PH balansuojantys tonikai padeda atkurti natūralų odos pH lygį, apsaugo nuo išsausėjimo ir sudirginimo.
Norėdami tonizuoti, nedidelį kiekį pasirinkto toniko užtepkite ant vatos diskelio ir perbraukite juo per visą veidą, vengdami jautrios odos aplink akis. Leiskite tonikui išdžiūti ir tik tada pereikite prie kito odos priežiūros procedūros etapo.
6 veiksmas. Ypatinga priežiūra
Po valymo, šveitimo ir tonizavimo metas tikslingai gydyti konkrečias odos problemas. Yra daugybė įvairių procedūrų, įskaitant serumus, taškines procedūras ir kaukes.
Serumai - tai koncentruotos formulės, skirtos konkrečioms odos problemoms, pavyzdžiui, smulkioms linijoms, raukšlėms ar hiperpigmentacijai. Plačiau apie veido serumus ir kodėl juos svarbu įtraukti į savo odos priežiūros rutiną skaitykite čia.
Taškinės procedūros naudojamos konkrečioms dėmėms ar iššutimams šalinti, o veido kaukės gali padėti drėkinti, šviesinti ar valyti odą.
Norėdami atlikti procedūrą, užtepkite nedidelį kiekį pasirinktos procedūros ant tikslinės srities arba ant viso veido, priklausomai nuo produkto. Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, laikykitės ant gaminio etiketės pateiktų nurodymų.
7 veiksmas: Drėkinimas
Paskutinis bet kurios veido valymo procedūros žingsnis yra odos drėkinimas. Drėkinimas padeda sudrėkinti ir pamaitinti odą, apsaugo ją nuo išsausėjimo ir skatina sveiką, švytinčią veido odą. Plačiau apie odos drėkinimo svarbą skaitykite čia.
Yra kelių rūšių drėkinamųjų kremų, losjonų ir aliejų. Kremai yra tirštesni ir labiau drėkinantys, todėl jie yra geras pasirinkimas sausai ar brandžiai odai. Losjonai yra lengvesni ir mažiau drėkinantys, todėl tinka riebiai ar į aknę linkusiai odai. Aliejai yra maitinamieji, juos galima naudoti atskirai arba po drėkinamuoju kremu.
Norėdami drėkinti, nedidelį kiekį pasirinkto drėkinamojo kremo užtepkite ant visos veido odos švelniais judesiais į viršų. Nepamirškite drėkinamuoju kremu patepti kaklo ir dekoltė srities, nes šiose vietose dažnai apleidžiamos, tačiau jose senėjimo požymiai gali pasireikšti taip pat stipriai, kaip ir ant veido.
Svarbu pasirinkti veido kremą, kuris tinka jūsų odos tipui. Jei jūsų oda riebi arba linkusi į aknę, ieškokite drėkinamojo kremo, kurio sudėtyje nėra riebalų ir kuris yra lengvas. Jei jūsų oda sausa arba brandi, ieškokite drėkinamojo kremo, kuris būtų sodrus ir drėkinantis.
Papildomas žingsnis: Apsauga nuo saulės
Nors techniškai tai nėra veido valymo procedūros dalis, svarbu apsaugoti odą nuo žalingų UV spindulių. Saulės žala gali sukelti ankstyvą senėjimą, raukšles ir net odos vėžį.
Pasirinkite plataus spektro apsaugą nuo saulės, kurio SPF ne mažesnis kaip 30, ir kasdien tepkite juo veidą, kaklą ir kitas atviras odos vietas. Pakartotinai tepkite apsauginį kremą nuo saulės kas dvi valandas arba dažniau, jei plaukiojate ar prakaituojate. Plačiau apie tai kas gi yra tas SPF skaitykite čia.
Pabaigai
Geriausia veido valymo procedūra yra ta, kuri pritaikyta jūsų individualiam odos tipui ir problemoms. Laikydamiesi šių septynių žingsnių, galite susikurti individualiai pritaikytą odos priežiūros rutiną, po kurios jūsų oda bus švari, sudrėkinta ir pamaitinta. Čia rasite ekspertų patarimų kasdienei odos priežiūrai.
Nepamirškite valyti ir šveisti švelniai, nes per didelis valymas ar šveitimas gali pakenkti odai. Taip pat svarbu nuosekliai laikytis odos priežiūros rutinos, nes norint pasiekti sveiką ir skaisčią odą, būtina nuolat naudoti aukštos kokybės produktus.
Tereikia šiek tiek kantrybės ir atsidavimo, tik tuomet galite pasiekti švarią ir švytinčią veido odą, kurios visada norėjote.