• Nemokamas pristatymas nuo 45€
  • Pristatymas per 1-3 d.d.
  • Saugus apsipirkimas
  • Stipriausi Lietuvoje
Facets
Image
Mergina užsimerkusi, iškėlusi galvą su aknės paveikta veido oda

Kaip susikurti veiksmingą į aknę linkusios odos priežiūros rutiną: Patarimai, produktai ir sudedamosios dalys, į kurias reikia atsižvelgti.

Aknė yra dažna odos būklė, nuo kurios kenčia milijonai žmonių visame pasaulyje. Ją gali sukelti įvairūs veiksniai, įskaitant genetiką, hormonų pokyčius, stresą ir mitybą. Į aknę linkusiai odai reikia kitokio požiūrio į odos priežiūrą, todėl labai svarbu sukurti veiksmingą odos priežiūros rutiną, atitinkančią specifinius į aknę linkusios odos poreikius. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip sukurti veiksmingą į aknę linkusios odos priežiūros rutiną ir pasidalinsime patarimais apie produktus ir ingredientus, kuriuos rekomenduojama rinktis.

Kas yra į aknę linkusi oda?

Į aknę linkusiai odai būdingi įvairios rūšies ir būklės spuogai ir cistos - juodi, balti, rausvi, vandeningi, pūlingi ir pan. Paprasčiau spuogų atsiradimo paaiškinimas - tai kai odos riebalinės liaukos gamina per daug sebumo (riebi medžiaga, kuri skirta sutepti odai ir plaukams), dėl per didelio išskiriamo riebalų kiekio užkemšamos poros, todėl atsiranda spuogų. 

Aknės būklę odoje gali sukelti šie veiksniai:

  • Hormoniniai pokyčiai gali padidinti riebalų gamybą, todėl gali atsirasti spuogų. Dėl šios priežasties spuogai dažniau pasitaiko lytinio brendimo, menstruacijų, nėštumo ir menopauzės metu. 
  • Genetika: Jei jūsų tėvai sirgo akne, didesnė tikimybė, kad ja susirgsite ir jūs. 
  • Stresas gali paskatinti hormonų išsiskyrimą, kurie didina riebalų gamybą, todėl taip pat gali atsirasti spuogų. 
  • Mityba: Daug cukraus, pieno ir perdirbtų maisto produktų turinti mityba gali paskatinti aknės atsiradimą.

 

Veiksmingos odos priežiūros rutinos kūrimas

Norint suvaldyti aknę ir užkirsti kelią spuogų atsiradimui ateityje, labai svarbu sukurti veiksmingą į aknę linkusios odos priežiūros rutiną bei naudoti tik švelnius, aknei ir spuogams skirtus odos priežiūros produktus, juos rasite čia.
Pateikiame keletą patarimų, padėsiančių sukurti veiksmingą į aknę linkusios odos priežiūros rutiną:

1. Valykite odą du kartus per dieną

Odą būtina valyti du kartus per dieną, kad pašalintumėte riebalų perteklių, nešvarumus ir bakterijas, kurios gali užkimšti poras ir paskatinti spuogų atsiradimą. Naudokite švelnų veido prausiklį ar valiklį, kurio sudėtyje nėra šiurkščių abrazyvinių ingredientų, galinčių sudirginti odą.

2. Kartą arba du kartus per savaitę atlikite šveitimą

Veido šveitiklis kartą ar du kartus per savaitę gali padėti pašalinti negyvas odos ląsteles, kurios gali užkimšti poras ir paskatinti spuogų atsiradimą. Tačiau būkite atsargūs ir nepersistenkite su šveitimu, nes tai gali sudirginti odą ir sukelti daugiau spuogų. Plačiau apie odos šveitimo naudą, būdus, dažnumą ir technikas skaitykite čia.

3. Naudokite toniką

Tonikas subalansuoja odos pH, pašalina nešvarumus ar makiažo likučius ir paruošia odą kitiems odos priežiūros procedūros etapams. Ieškokite tonikų, kuriuose nėra alkoholio, tačiau savyje turi tokių ingredientų kaip salicilo rūgštis, kuri puikiai valo kimštis linkusias poras.

4. Gydykite tikslines odos vietas

Specialias gydomąsias priemones galima naudoti tik tam tikrose probleminėse odos vietose, kuriose atsiranda spuogų, kad sveikų odos vietų pernelyg neišdžiovintumėte. Ieškokite priemonių, kurių sudėtyje yra benzoilo peroksido, salicilo rūgšties arba arbatmedžio aliejaus, kurie ne tik sumažina uždegimą, bet ir sunaikina spuogus sukeliančias bakterijas.

5. Drėkinkite odą

Odą būtina drėkinti, kad ji gautų pakankamai drėgmės ir nesusidarytų riebalų perteklius. Ieškokite lengvų drėkinamųjų veido kremų, kurių sudėtyje nėra riebalų ir kurie yra neužkemša porų.

6. Naudokite apsauginį kremą nuo saulės

Veido apsauga nuo saulės yra labai svarbi norint apsaugoti odą nuo kenksmingų UV spindulių, kurie gali pažeisti odą ir paskatinti spuogų atsiradimą. Ieškokite kremų ar losjonų nuo saulės, kurie drėkintų ir būtų nemažesnio nei 30 SPF, bet taip pat ir neužkimštų odos porų. Jei įdomu, kas yra SPF išsamiau, skaitykite čia.

 

Produktai ir sudedamosios dalys, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį

Kuriant veiksmingą odos priežiūros rutiną į aknę linkusiai odai, labai svarbu pasirinkti tinkamus produktus ir sudedamąsias dalis. Be aukščiau išvardintų produktų ir sudedamųjų dalių, yra ir kitų dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, kad į spuogus linkusios odos priežiūra taptų lengvesnė ir efektyvesnė. Štai keletas papildomų patarimų:

Nekrapštykite ir nespaudinėkite atsiradusių spuogų
Odos varginimas spaudinėjant ir krapštant iškilusius spuogus gali sukelti daugiau spuogų ir net sukelti neišnykstamų randų. Geriau leiskite odai netūraliai išsivalyti, naudojant tinkamas odos priežiūros priemones. 

Nenaudokite per daug kosmetikos produktų
Naudodami per daug produktų galite sudirginti odą ir pabloginti odos būklę dar labiau. Laikykitės paprastos odos priežiūros rutinos su keliais pagrindiniais produktais, kurie tinka jūsų odai.

Būkite kantrūs
Į spuogus linkusios odos būklės pagerėjimui gali prireikti laiko. Būkite kantrūs ir nuosekliai laikykitės odos priežiūros procedūrų, ir laikui bėgant turėtumėte pastebėti rezultatų.

Valgykite sveiką subalansuotą maistą
Sveika mityba gali padėti pagerinti bendrą odos būklę. Venkite maisto produktų, kuriuose yra daug cukraus, pieno produktų ir perdirbtų maisto produktų, nes jie gali paskatinti spuogų atsiradimą.

 

Į aknę linkusiai odai reikia kitokio požiūrio į odos priežiūrą, todėl labai svarbu sukurti veiksmingą odos priežiūros rutiną, atitinkančią specifinius į aknę linkusios odos poreikius. Laikykitės išvardintų patarimų, turėkite kantrybės ir nuoseklumo, tokiu būdu susikursite veiksmingą ilgalaikę odos priežiūros rutiną, kuri padės suvaldyti spuogus ir užkirsti kelią jų atsiradimui ateityje.

Prekė pridėta

Kiekis: Kaina:
Apmokėti