• Nemokamas pristatymas nuo 45€
  • Pristatymas per 1-3 d.d.
  • Saugus apsipirkimas
  • Stipriausi Lietuvoje
Facets
Image
Vyras naudoja tepamą veido kaukę

Testosteronas: Koks yra jo vaidmuo kosmetikos produktuose ir įtaka odos priežiūroje

Testosteronas yra hormonas, dar vadinamas vyriškuoju hormonu, nors jo turi tiek vyrai, tiek moterys, tik vyrų organizme šis hormonas yra dominuojantis. Šis hormonas yra gyvybiškai svarbus vyrų reprodukcinės sistemos funkcijoms, tačiau jo poveikis nesibaigia čia, nes hormonas testosteronas taip pat turi įtakos odos sveikatai ir grožiui.

Testosterono poveikis odai

Testosteronas yra androgenų klasės hormonas, kuris vaidina svarbų vaidmenį odos sveikatoje ir funkcionavime. Šis hormonas stimuliuoja sebocitų (riebalinių liaukų ląstelių) veiklą, skatindamas riebalų gamybą odos paviršiuje. Tai reiškia, kad aukštą testosterono lygį turintys žmonės gali turėti didesnę riebios odos ir spuogų tikimybę.

Dėl šios priežasties, vyrams, kurių oda yra linkusi į riebumą ir spuogus, rekomenduojama naudoti nekomedogeninius kosmetikos produktus, kurie neblokuoja porų. 
Be to, gali būti naudingi produktai, kurie kontroliuoja odos riebalų gamybą, pvz., salicilo rūgštis arba glikolio rūgštis.

Testosteronas taip pat padeda stiprinti odą, skatina kolageno gamybą (išsamiau apie tai kas yra kolagenas, skaitykite čia) ir pagerina odos atsparumą. Tai reiškia, kad vyrų oda, net ir su jų tendencija būti išskirtingai riebesnę, gali būti stangresnė ir atsparesnė bei mažiau linkusi į raukšles.
 

Kosmetikos produktai ir testosteronas

Mokslininkai nuolat ieško būdų, kaip pritaikyti kosmetikos produktus, atsižvelgiant į testosterono poveikį odai. Pavyzdžiui, kai kurie veido prausikliai ir veido kremai yra suformuluoti taip, kad sumažintų riebalų gamybą odos paviršiuje, o kartu palaikytų odos drėgnumą ir elastingumą.

Be to, vyrams skirtoje kosmetikoje dažnai yra ingredientų, kurie padeda kontroliuoti riebalinių liaukų veiklą ir mažina spuogų atsiradimą. Tai gali apimti ingredientus, tokius kaip salicilo rūgštis, glikolio rūgštis, arba cinkas.

Kai kurie produktai gali padėti stiprinti odą ir pagerinti jos atsparumą. Tai gali būti ingredientai su antioksidantais, tokiais kaip vitaminas C, vitaminas E ir retinolis, kurie padeda neutralizuoti laisvųjų radikalų žalą ir skatina kolageno gamybą.

Testosteronas vaidina svarbų vaidmenį odos sveikatoje ir jos funkcionavime, ir tai yra faktorius, į kurį reikia atsižvelgti renkantis ir naudojant kosmetikos produktus. Šiuolaikinė kosmetika siūlo daugybę sprendimų, kurie padeda kontroliuoti testosterono poveikį odai, todėl svarbu pasirinkti produktus, kurie atitinka jūsų odos problemą, poreikius ir padeda išlaikyti jos sveikatą ir grožį.

Prekė pridėta

Kiekis: Kaina:
Apmokėti