• Nemokamas pristatymas nuo 45€
  • Pristatymas per 1-3 d.d.
  • Saugus apsipirkimas
  • Stipriausi Lietuvoje
Facets
Image
Senstančios moters veidas

Kolagenas - geriausias jūsų odos draugas

Kai kalbama apie sveiką ir jaunatvišką odą, būtina paminėti vieną superžvaigždę - kolageną. Galbūt esate girdėję apie kolageną įvairiuose grožio produktuose, bet ar tikrai suprantate, kas tai yra ir kodėl jis toks svarbus norint išlaikyti gyvybingą ir elastingą odą? Šiame straipsnyje pasinersime į įdomų kolageno pasaulį, panagrinėsime jo apibrėžimą, funkcijas, šaltinius ir naudą. Pasiruoškite būti nustebinti šio būtino baltymo stebuklų.

Kas yra kolagenas?

Kolagenas - tai baltymas, kuris yra pagrindinė mūsų odos, kaulų, sausgyslių, raiščių ir kitų jungiamųjų audinių sudedamoji dalis. Jis sudaro apie trečdalį visų žmogaus organizme esančių baltymų. Jis sudarytas iš aminorūgščių, daugiausia glicino, prolino ir hidroksiprolino, kurios sudaro unikalią trigubos spiralės struktūrą. Ši struktūra suteikia kolagenui nepaprastą tvirtumą ir atsparumą, todėl jis yra būtinas odos vientisumui ir elastingumui palaikyti.
 

Kolageno funkcijos

Pagrindinės kolageno funkcijos yra šios: 

- Odos struktūros palaikymas. Kolagenas išlaiko odą stangrią ir apsaugo nuo suglebimo ar raukšlių. Jis didina odos elastingumą, todėl ji tampa atsparesnė tempimui, o tai sąlygoja smulkių raukšlelių atsiradimo mažinimą. 

- Žaizdų gijimas. Kolagenas atlieka svarbų vaidmenį žaizdų gijimo procese. Jis padeda formuotis naujiems audiniams, palaiko kraujagyslių vystymąsi ir padeda atsinaujinti pažeistai odai.

- Sąnarių sveikata. Kolagenas amortizuoja ir sutepa sąnarius, mažina trintį ir apsaugo nuo nusidėvėjimo. Jis padeda išlaikyti sąnarių lankstumą ir judrumą.
 

Kolageno šaltiniai

Pagrindiniai natūralūs kolageno šaltiniai yra šie: 
- Kaulų sultinys: Kaulus ir jungiamuosius audinius ilgai verdant vandenyje, gaunamas maistingųjų medžiagų turtingas sultinys, kuriame yra kolageno. Reguliariai vartojant kaulų sultinį, organizmas gali gauti natūralų kolageno šaltinį. 
- Žuvis ir paukštiena: Kolageno galima rasti žuvies ir paukštienos odoje, kauluose ir sausgyslėse. Įtraukdami šiuos baltymų šaltinius į savo mitybą galite padidinti kolageno kiekį. 
Maisto papildaiKolageno papildai yra įvairių formų, įskaitant miltelius, kapsules ir skysčius. Šiuose papilduose dažnai yra hidrolizuoto kolageno, kuris suskaidomas į mažesnius peptidus, todėl organizmas jį lengviau įsisavina ir panaudoja.
 

Kolageno nauda

- Geresnė odos išvaizdaNatūralių kolageno šaltinių vartojimas gali padidinti odos elastingumą, sumažinti raukšles ir skatinti jaunatvišką veido išvaizdą. Jis padeda neutralizuoti natūralų kolageno gamybos mažėjimą, kuris atsiranda su amžiumi.
Taip pat, be praturtintos mitybos kolageno šaltiniais yra daugybė veido priežiūros priemonių padedančių mažinti raukšles. Pavyzdžiui: veido kremai, serumai ar paakių kremai ir kiti, dažniausiai tokių produktų sudėtyse yra ingredientų skatinančių kolageno gamybą. Čia galite rasti visas mūsų turimas prekes kurios padeda atsikratyti raukšlėmis.

- Sąnarių skausmo malšinimas: Tyrimais įrodyta, kad kolageno papildai gali sumažinti sąnarių skausmą ir diskomfortą, susijusį su tokiomis ligomis kaip osteoartritas. Jis gali padėti apsaugoti ir sustiprinti kremzlę, taip skatindamas sąnarių sveikatą.

- Stipresni plaukai ir nagai: Kolagenas prisideda prie plaukų ir nagų struktūros vientisumo, todėl jie tampa stipresni ir mažiau lūžinėja. 

- Žarnyno sveikata: Kolagenas gali padėti pagerinti žarnyno sveikatą, nes palaiko žarnyno gleivinės vientisumą. Jis gali padėti gydyti virškinimo sutrikimus, pavyzdžiui, žarnyno nesandarumo sindromą.
 

Neabejotinai kolagenas yra labai svarbus baltymas, turintis daug privalumų mūsų bendrai gerovei, ypač kai kalbama apie sveiką ir gyvybingą odą. Suprasdami kolageno reikšmę ir įtraukdami jį į savo gyvenimo būdą su maistu, odos priežiūros priemonėmis kurios skatina kolageno gamybą ar su maisto papildais, galime palaikyti savo odos, sąnarių, plaukų, nagų ir net virškinimo sistemos sveikatą. Priimkite kolageno galią ir atskleiskite jaunatviško gyvybingumo ir spindesio paslaptis!

Prekė pridėta

Kiekis: Kaina:
Apmokėti