• Nemokamas pristatymas nuo 45€
 • Pristatymas per 1-3 d.d.
 • Saugus apsipirkimas
 • Stipriausi Lietuvoje
Facets
Image
mergina liečia savo paraudusią veido odą

Jautrios odos SOS: ekspertų patarimai ir gudrybės švelniai ir veiksmingai priežiūrai

Jautri oda - dažna problema, su kuria susiduria įvairaus amžiaus ir tipų žmonės. Ją gali sukelti įvairūs veiksniai, įskaitant genetiką, aplinkos veiksnius ir šiurkščias odos priežiūros priemones. Jei turite jautrią odą, žinote, kaip sunku rasti odos priežiūros priemonių, kurios nedirgintų odos. Laimei, yra priemonių, kurių galite imtis, kad prižiūrėti jautrią odą būtų lengviau ir išlaikytumėte ją sveiką ir skaisčią. Šiame straipsnyje aptarsime jautrios odos priežastis, požymius ir simptomus, o svarbiausia - veiksmus, kurių galite imtis jautriai odai prižiūrėti.

Kas yra jautri oda?

Jautri oda - tai būklė, kuriai būdinga lengvai sudirginama oda, linkusi raudonuoti, sausėti ir niežėti. Žmonės, turintys jautrią odą, dažnai jaučia diskomfortą ir dirginimą, kai naudojamos netinkamos odos priežiūros priemonės arba kai oda yra veikiama tam tikrų aplinkos veiksnių, pavyzdžiui, saulės spindulių ar šalto oro.

Jautrią odą gali sukelti įvairūs veiksniai, įskaitant genetiką, hormonų disbalansą ir aplinkos veiksnius, tokius kaip tarša ir saulės poveikis. Kai kurie žmonės gimsta su jautria oda, o kitiems ji išsivysto laikui bėgant. 

 

Jautrios odos simptomai

Dažniausiai pasitaikantys jautrios odos požymiai ir simptomai yra šie:

 • Paraudimas
 • Sausumas
 • Niežėjimas
 • Deginimas
 • Pleiskanojimas
 • Tempimas

Jei jaučiate bet kurį iš šių simptomų, svarbu imtis tinkamos odos priežiūros priemonių, kad išvengtumėte tolesnio jos dirginimo.

 

Jautrios odos priežastys

Jautrią odą gali sukelti įvairūs veiksniai, įskaitant:

 • Genetika. Jei jūsų tėvai ar kiti šeimos nariai turi jautrią odą, didelė tikimybė, kad šią savybę paveldėjote ir jūs. Genetika atlieka svarbų vaidmenį nustatant mūsų odos tipą ir jos reakciją į aplinkos veiksnius. 
 • Aplinkos veiksniai. Aplinkos veiksnių, tokių kaip tarša, saulės spinduliai ir ekstremalios oro sąlygos, poveikis taip pat gali prisidėti prie jautrios odos. Šie veiksniai gali pažeisti odos apsauginį barjerą, todėl ji tampa jautresnė dirginimui ir uždegimui. 
 • Netinkami odos priežiūros produktai. Jautrią odą taip pat gali paveikti šiurkščių odos priežiūros priemonių, kuriose yra daug sintetinių kvapiųjų medžiagų, konservantų ir kitų cheminių medžiagų, naudojimas. Šie produktai gali sudirginti odą ir sukelti uždegimą, dėl kurio ji parausta, išsausėja ir niežti. Mūsų asortimente turime parinkę priemones tinkančias jautriai odai, jas rasite čia.
 • Hormoniniai pokyčiai. Hormoniniai pokyčiai taip pat gali lemti odos jautrumą. Lytinio brendimo metu dėl hormoninių svyravimų moterims gali padidėti jautrumas. Moterys taip pat gali jausti padidėjusį jautrumą nėštumo ar menopauzės metu dėl hormonų kiekio pokyčių.

 

Kaip prižiūrėti jautrią odą?

Prižiūrėti jautrią odą gali būti iššūkis, tačiau yra priemonių ir veiksnių, kuriuos galite išmėginti, kad oda būtų sveika ir švytinti. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės prižiūrėti jautrią odą:

Venkite šiurkščių odos priežiūros priemonių

Pirmas žingsnis prižiūrint jautrią odą - vengti naudoti šiurkščias odos priežiūros priemones. Ieškokite produktų be kvapiųjų medžiagų, konservantų ir kitų cheminių medžiagų, kurios gali dirginti odą. Vietoj jų rinkitės specialiai jautriai odai skirtus produktus. 

Naudokite švelnius valiklius

Valydami odą naudokite švelnias, bekvapes, jautriai odai skirtas veido valymo priemones. Valydami veidą venkite karšto vandens, nes jis gali pašalinti natūralius odos riebalus ir dar labiau padidinti odos sausumą.

Reguliariai drėkinkite

Drėkinimas yra labai svarbus, kad jautri oda būtų sveika ir neišsausėtų. Ieškokite drėkinamųjų kremų veidui, kurie skirti jautriai odai ir kurių sudėtyje nėra kvapiųjų medžiagų, konservantų ir kitų dirgiklių. Drėkinamuoju kremu tepkite odą iškart po veido prausimo ar dušo, kad oda neprarastų drėgmės.

Naudokite apsauginį kremą nuo saulės

Jautrią odą nuo UV spindulių pažeidimų apsaugo apsauginis veido kremas nuo saulės. Ieškokite jautriai odai skirto apsauginio kremo nuo saulės be kvapiklių ir kitų dirgiklių su nemažesniu kaip 30 SPF. Plačiau apie tai kas yra SPF, skaitykite čia.

Bent 15 minučių prieš išeidami į lauką gausiai patepkite apsauginiu kremu nuo saulės visas atviras odos vietas, įskaitant veidą, kaklą ir rankas. Pakartotinai tepkite kas dvi valandas arba po maudymosi ar prakaitavimo.

Venkite atšiaurių oro sąlygų

Ekstremalios oro sąlygos, pavyzdžiui, stiprus vėjas, žema temperatūra ir sausas oras, gali pabloginti jautrios odos simptomus. Stenkitės kiek įmanoma vengti tokių sąlygų. Jei privalote išeiti į lauką, apsaugokite odą šaliku arba kepure, kad veidas būtų apsaugotas nuo šalto oro.

Naudokite natūralias priemones

Natūralios priemonės gali būti naudingos jautriai odai, nes jose dažnai nėra aštrių cheminių medžiagų ir konservantų. Tokios natūralios priemonės kaip alavijas ir ramunėlės yra ypač tinkamos jautrios odos priežiūrai, nes jos turi priešuždegiminių savybių ir gali padėti nuraminti paraudimą ir sudirgimą.

Venkite karšto vandens

Karštas vanduo gali iš odos išgarinti ir pašalinti natūralius aliejus ir padidinti sausumą bei sudirgimą. Plaudami veidą ar prausdamiesi duše naudokite ne karštą, o drungną vandenį.

Venkite dirginančių audinių

Kai kurie audiniai, pavyzdžiui, vilna ir sintetinės medžiagos, gali dirginti jautrią odą. Kai tik įmanoma, stenkitės dėvėti minkštus, orui pralaidžius audinius, pavyzdžiui, medvilnę ir šilką.

Laikykitės geros higienos

Norint išvengti odos sudirginimo ir infekcijos, būtina laikytis geros higienos. Būtinai dažnai plaukite rankas, ypač prieš liesdami veidą, kad išvengtumėte bakterijų ir kitų dirgiklių plitimo.

Mylėkite savo odą

Galiausiai labai svarbu švelniai elgtis su oda. Venkite per stipriai trinti ar šveisti odą, nes tai gali sukelti sudirginimą ir uždegimą. Užuot trynę odą, nusausinkite ją minkštu rankšluosčiu ir nenaudokite šiurkščių šveitiklių.

 

Apibendrinant, galima sakyti, kad jautrią odą iš tiesų gali būti sudėtinga prižiūrėti, tačiau tinkamai atsirinkę veido priežiūros priemones ir skirdami veido odai dėmesio galite ją išsaugoti sveiką ir skaisčią. Šiame straipsnyje rasite daugiau patarimų norint palaikyti optimalią odos sveikatą.
Jei nepaisant išvardintų patarimų ir atliktų veiksmų toliau jaučiate įvairius jautrios odos simptomus, svarbu pasikonsultuoti su dermatologu, kuris gali suteikti daugiau patarimų ar net paskirti gydymą jūsų jautrios odos būklėms mažinti.

Prekė pridėta

Kiekis: Kaina:
Apmokėti