Facets
Image
Vyru veido odos prieziura

Vyrų veido odos priežiūra: kokios grožio priemonės jiems skirtos?

Kai kalbame apie vyrų veido odos priežiūrą, tikriausiai pirmiausia galvojame apie skutimąsi ir užsispyrusius nepaklusnius ūsus. O gal galvojate apie spuogus ir riebią kietą odą? Net ir vyrų oda yra vienas svarbiausių organų, nes būtent ji saugo organizmą nuo išorės veiksnių, padeda reguliuoti kūno temperatūrą bei drėgmės pusiausvyrą. Nepaisant šių dalykų, vyrai gana dažnai odos priežiūrą nustumia į neįtikėtiną dugną savo prioritetų sąraše. Gera žinia ta, kad rinkoje daugybė kokybiškų vyriškų veido priežiūros priemonių, skirtų visoms vyrų veido odos problemoms spręsti bei jų poreikiams tenkinti. Tokios problemos, kaip įaugę plaukeliai ar pažeista nuo dažno skutimosi oda, išsausėjusi ar pernelyg riebi oda, aknė ar raukšlės - visomis jomis galima pasirūpinti naudojant tinkamus produktus ir laikantis svarbiausių odos priežiūros taisyklių ir patarimų. Sveiką ir jaunatvišką odą ilgus metus išlaikyti nėra sudėtinga!

Kodėl vyrams reikia rūpintis savo veido oda?

Veido odos priežiūra yra būtina bet kokio amžiaus vyrams. Su amžiumi oda pradeda prarasti elastingumą ir drėgmę, todėl joje atsiranda daugiau raukšlių, smulkių linijų ir kitų senėjimo požymių. Be to, atšiaurūs aplinkos veiksniai, tokie kaip tarša ir UV spinduliai, gali pakenkti jūsų odai, todėl ji gali atrodyti papilkėjusi. Tačiau odos priežiūra - tai ne tik senėjimo požymių prevencija, bet ir geros bendros sveikatos palaikymas. Savalaikė odos priežiūra gali padėti išvengti tokių įprastų odos problemų, kaip spuogai ir sausumas, taip pat gali padėti pagerinti pasitikėjimą savimi ir savigarbą, nes puoselėjamas ne tik grožis, bet ir odos sveikata.

 

Suprasti savo odos tipą

Prieš pradedant odos priežiūros procedūras, svarbu suprasti savo odos tipą. Tai padės pasirinkti tinkamus produktus ir užtikrinti geriausius rezultatus. 

Yra keturi pagrindiniai odos tipai: sausa, riebi, jautri ir mišri.

 • Sausai odai būdinga įtempta, pleiskanojanti oda, kurią dažnai niežti. Jei turite sausą odą, svarbu rinktis švelnius ir maitinančius produktus, nes šiurkštesni produktai gali dar labiau išsausinti odą. 
 • Riebiai odai būna blizganti, linkusi išblukti ir prarastti spalvą, dažnai vietomis spuoguota. Jei turite riebią odą, svarbu rinktis lengvus ir riebalų neturinčius produktus, nes sunkūs, riebūs produktai gali dar labiau sustiprinti odos problemas. 
 • Jautri oda labai greitai ir  lengvai reaguoja į produktus ir aplinkos veiksnius. Jei turite jautrią odą, svarbu rinktis švelnius produktus, kurių sudėtyje nėra aštrių cheminių medžiagų, nes jos gali sukelti paraudimą, niežulį ir kitus odos sudirgimus. 
 • Mišriai odai būdingas sausos ir riebios odos mišinys, kai vietomis oda gali būti išsausėjusi, o vietomis stipriai riebi. Turint tokią odą, svarbu rinktis produktus, kurie yra subalansuoti ir skirti tiek sausai, tiek riebiai odai, kad veiktų reikiamas vietas tinkamu metu ir būdu.

Plačiau apie tai kokie būna odos tipai skaitykite čia.

 

Pagrindiniai vyrų odos priežiūros rutinos produktai

Pagrindinę odos priežiūros rutiną turėtų sudaryti keturi pagrindiniai produktai:

 • Prausiklis yra pirmasis bet kurios odos priežiūros procedūros žingsnis. Geriau rinktis švelnų valiklį, kurio sudėtyje nėra aštrių cheminių medžiagų, nes jos gali pašalinti natūralius odos riebalus ir sukelti odos išsausėjimą. Ieškokite specialiai jūsų odos tipui skirto valiklio ir būtinai naudokite jį du kartus per dieną, ryte ir vakare, kad pašalintumėte riebalus ir nešvarumus. 
 • Tonikas - tai priemonė, kuri padeda subalansuoti odos pH ir pašalinti po valymo likusius nešvarumus. Tonikas ypač svarbus riebią odą turintiems žmonėms, nes padeda kontroliuoti riebalų perteklių. Toniku sudrėkinkite vatos diskelį ir perbraukite juo per veidą po valymo. 
 • Drėkinamasis kremas yra būtina bet kurios odos priežiūros procedūros dalis. Jis padeda drėkinti odą ir išvengti sausumo. Ieškokite drėkinamojo kremo, kuris būtų specialiai sukurtas jūsų odos tipui ir turėtų tokių sudedamųjų dalių kaip, pavyzdžiui, hialurono rūgštis, kuri padeda drėkinti odą iš vidaus. Drėkinamuoju kremu tepkite veidą ir kaklo odą kiekvieną rytą ir vakarą po valymo ir tonizavimo. Plačiau apie odos drėkinimą skaitykite čia.
 • Apsauginis kremas nuo saulės yra privaloma bet kurios odos priežiūros priemonės dalis, nepriklausomai nuo odos tipo. Saulės UV spinduliai gali pakenkti jūsų odai, sukelti tamsių dėmių, smulkių raukšlelių ir net odos vėžį. Rinkitės apsauginį kremą nuo saulės, kurio SPF ne mažesnis kaip 30, ir tepkite jį kasdien, net ir debesuotomis dienomis. Jei ilgai būnate lauke, būtinai tepkite juo odą bent kas dvi valandas.

 

Pažangūs ir papildomi vyrų odos priežiūros produktai

Be pagrindinių odos priežiūros priemonių, yra ir keletas pažangių produktų, kurie gali padėti pagerinti odos sveikatą ir išvaizdą:

 • Šveitiklis. Odos šveitimas padeda pašalinti negyvas odos ląsteles, išvalyti poras ir pagerinti bendrą odos išvaizdą. Daugiau apie odos šveitimą skaitykite šiame tinklaraščio įraše. Naudokite šveitiklį 2-3 kartus per savaitę, priklausomai nuo odos tipo ir jautrumo. Jei turite jautrią odą, venkite naudoti aštrų šveitiklį su stambiomis šveičiamosiomis dalelėmis, nes jis gali sukelti paraudimą ir sudirginimą. Vietoj to rinkitės švelnų cheminį šveitiklį, pavyzdžiui, alfa-hidroksi rūgšties (trumpinys - AHA, plačiau apie tai kas yra AHA rūgštys skaitykite čia) arba beta-hidroksi rūgšties (trumpinys - BHA, daugiau apie tai kas yra BHA rūgštys informacijos rasite čia) produktą. 
 • Akių kremas. Aplink akis esanti oda yra jautri ir linkusi į raukšles bei smulkias linijas. Akių kremas drėkina ir stangrina odą, sumažina smulkių raukšlelių ir tamsių ratilų atsiradimą. Kiekvieną rytą ir vakarą tepkite akių kremą, pirštu švelniai įtapšnodami priemonę į odą aplink akis. 
 • Veido kaukės - puikus būdas suteikti odai papildomo drėkinimo ir maitinimo. Pasirinkite specialiai jūsų odos tipui skirtą kaukę ir naudokite ją kartą arba du kartus per savaitę, priklausomai nuo odos poreikių. Palikite kaukę 10-20 minučių, tada nuplaukite ją drungnu vandeniu. 
 • Serumai - tai koncentruoti produktai, skirti konkrečioms odos priežiūros problemoms, pvz., smulkioms linijoms, raukšlėms ir tamsioms dėmėms, spręsti. Serumai paprastai yra lengvesni už drėkinamuosius kremus ir tepami prieš drėkinamąjį kremą. Rinkitės serumą, specialiai sukurtą jūsų odos tipui ir problemoms spręsti, ir tepkite jį kiekvieną rytą ir vakarą po valymo ir tonizavimo.

 

Sveikos odos priežiūros patarimai

Be tinkamų produktų naudojimo, yra keletas gyvenimo būdo pokyčių, kuriuos galite padaryti, kad pagerintumėte savo odos būklę:

 • Gerkite daug vandens, kad oda būtų sveika. Kai esate dehidratuoti, oda gali tapti sausa ir papilkėjusi. Stenkitės išgerti bent aštuonias stiklines vandens per dieną, kad oda būtų sudrėkinta ir sveika. Daugiau apie odos sveikatą informacijos rasite čia.
 • Venkite pernelyg didelio saulės spindulių kiekio, nes saulės UV spinduliai gali pakenkti jūsų odai, todėl svarbu riboti buvimą tiesioginėje saulėje. Būdami lauke dėvėkite kepurę, akinius nuo saulės ir naudokite apsaugą nuo saulės su ne mažesniu kaip 30 SPF. 
 • Atsisakykite rūkymo. Rūkymas yra vienas blogiausių dalykų, kuriuos galite padaryti savo odai. Jis sukelia raukšles, smulkias linijas, sausumą ir netgi gali padidinti odos vėžio riziką. 
 • Pakankamai miegokite ir ilsėkitės. Kai esate pavargę, jūsų oda gali papilkėti, o po akimis gali susidaryti tamsūs ratilai. Stenkitės miegoti bent 7-8 valandas per parą ir leiskite odai atsigauti.

Vienas svarbiausių dalykų, kuriuos reikia prisiminti kalbant apie vyrų veido odos priežiūrą, yra kasdienis režimas, apimantis odos valymą, šveitimą, tonizavimą ir drėkinimą. Jei laikysitės šių veiksmų, gerokai sumažinsite spuogų ir raukšlių atsiradimo tikimybę, taip pat išsaugosite švarią ir sveiką odos išvaizdą. Yra daug įvairių vyrų veido odos priežiūrai skirtų produktų, tad nesvarbu, ar ieškote produkto, skirto spuogams naikinti, po skutimosi likusiems įbrėžimams gydyti, plaukų augimui skatinti ar apsaugai nuo saulės, tikrai atrasite savo poreikius atitinkančią ir jūsų grožį ir sveikatą puoselėjančią veido ir kūno odos kosmetiką vyrams kasdienei rutinai.

Prekė pridėta

Kiekis: Kaina:
Apmokėti