Facets
Image
Mergina pridėjusi padidinamąjį stiklą prie veido

Kokie yra skirtingi odos tipai?

Didžiausias žmogaus kūno organas - oda - yra toks pat unikalus, kaip ir žmogus, kurį ji gaubia. Ji kvėpuoja, saugo, reguliuoja, o kartais net praneša apie mūsų sveikatos būklę. Siekiant tinkamai prižiūrėti odą ir palaikyti ją sveiką, labai svarbu suprasti konkretų savo odos tipą. Nors nėra dviejų žmonių, kurių oda būtų visiškai vienoda, vis dėlto yra bendrų kategorijų, kurios gali padėti mums orientuoti ir užtikrinti geresnę savo odos priežiūrą. Šiame straipsnyje aptarsime, į kokius tipus yra skirstoma oda pasidalinsime patarimais, kaip tinkamai ją prižiūrėti.

Normali oda

Normali oda yra gerai subalansuota - ji nėra nei per riebi, nei per sausa. Normalią odą turintys žmonės paprastai turi lygią tekstūrą, nedaug netobulumų, nėra labai jautrūs, o odos poros yra vos matomos. Šio tipo oda gali palaikyti natūralų drėkinimą, subalansuotai gamindama riebalus, todėl jos atspalvis yra tolygus, o veido spalva - skaisti.

Priežiūros patarimai: Jei turite normalią odą, jūsų tikslas turėtų būti išlaikyti jos pusiausvyrą. Naudokite švelnius prausiklius, drėkinamąjį toniką, sezonui tinkamą drėkinamąjį tiek veido kremą, tiek kūno kremą (vasarą - lengvesnį, žiemą - riebesnį) ir, svarbiausia, niekada nepamirškite naudoti apsaugos nuo saulės tiek veidui tiek kūnui.
 

Sausa oda

Sausa oda gamina mažiau riebalų nei normali oda, todėl jai trūksta lipidų, reikalingų drėgmei sulaikyti ir apsauginiam skydui nuo išorės poveikio sukurti. Ji dažnai gali būti pleiskanota, matinė ar šiurkšti, lengvai šerpetoti, ant jos greičiau atsiranda raukšlės ir išryškėja smulkios poros.

Priežiūros patarimai: Sausai odai svarbiausia drėkinimas. Apie odos drėkinimo svarbą galite paskaityti čia.
Naudokite produktus, kurių sudėtyje yra drėkinamųjų ingredientų, pavyzdžiui, hialurono rūgšties ir glicerino. Reguliarus šveitimas padės pašalinti pleiskanojančią odą. Plačiau apie odos šveitimo naudą, būdus, technikas bei dažnumą skaitykite čia. Turint sausą odą, prausimuisi venkite karšto vandens, nes jis gali pašalinti natūralius odos riebalus.
 

Riebi oda

Riebi oda turi pernelyg aktyvias riebalines liaukas, kurios gamina per daug riebalų, todėl oda tampa riebi, blizganti, dažnai su išsiplėtusiomis poromis. Šio tipo odai būdingi juodi taškeliai, inkštirai ir spuogai.

Priežiūros patarimai: Atsargiai naudokite šveitiklius, nes nors ir gali kilti pagunda naudoti šiurkštesnes priemones riebalams pašalinti, tai gali paskatinti odą gaminti dar daugiau riebalų. Vietoj to rinkitės švelnius, riebalų neturinčius produktus. Naudokite švelnius valiklius, tonikus su salicilo rūgštimi ir drėkinamuosius veido serumus.
 

Mišri oda

Šį odos tipą turintys žmonės dažnai turėti gana riebią T zoną (kakta, nosis ir smakras) ir itin sausą likusios veido dalies odą.

Priežiūros patarimai: Mišriai odai reikia subalansuoti drėkinimą ir riebalų kontrolę skirtingose srityse. Naudokite švelnias veido valymo priemones, kurios gali veiksmingai pašalinti riebalų perteklių pernelyg neišsausindamos odos. Šio tipo odai idealiai tinka nekomedogeniniai drėkinamieji kremai, kurie neužkemša porų. 
 

Jautri oda

Jautriai odai labai dažnai gali pasireikšti tokie simptomai kaip paraudimas, niežulys, deginimas ir sausumas. Ji lengvai reaguoja į standartines odos priežiūros priemones arba aplinkos sąlygas.

Priežiūros patarimai: Būkite itin atsargūs, ką dedate ant odos. Rinkitės hipoalerginius produktus su minimaliu ingredientų kiekiu, pageidautina be kvapiklių. Kad būtų paprasčiau ir patogiau išsirinkti reikiamas priemones, mūsų el. parduotuvėje rasite būtent jautriai odai skirtas veido ir kūno odos priežiūros priemones, jas rasite čia. Naują gaminį visada išbandykite ant mažai matomos odos vietos prieš tepdami jį ant veido. Daugiau patarimų ir gudrybių jautrios odos priežiūrai iš ekspertų rasite čia.


Svarbu žinoti ir įvertinti savo odos tipą, nes tai yra pirmas žingsnis į veiksmingą odos priežiūrą. Žinodami, kokia yra jūsų oda, galėsite geriau ja pasirūpinti ir lengviau išsirinksite jums tinkamus odos priežiūros produktus. Atminkite, kad visada patartina pasikonsultuoti su dermatologu, jei nesate tikri dėl savo odos tipo arba susiduriate su nuolatinėmis odos problemomis. Nepamirškite, kad sveika oda labiau susijusi su tuo, kaip ji jaučiasi, o ne kaip atrodo. Tinkamai ja rūpinkitės, ir ji tikrai spinduliuos savo natūraliu grožiu. Taip pat, čia rasite straipsnį apie tai kas įtakoja odos sveikatą bei patarimus kaip palaikyti sveikai atrodančia odą.

Prekė pridėta

Kiekis: Kaina:
Apmokėti