• Nemokamas pristatymas nuo 45€
  • Pristatymas per 1-3 d.d.
  • Saugus apsipirkimas
  • Stipriausi Lietuvoje
Facets
Image
Užsimerkusi moteris įmasažuoja serumą į veido odą

Stresas, kortizolis ir jų poveikis mūsų odai: kaip kosmetika gali padėti?

Stresas yra gyvenimo dalis, tačiau nedaugelis iš mūsų žino, kad stresas gali tiesiogiai veikti net mūsų odos sveikatą. Hormonai, kurie yra susiję su stresine reakcija, ypač kalbant apie kortizolį, vadinamąjį "streso hormoną", gali turėti dramatiškų pasekmių odai. Pamėginkime suprasti, kokią įtaką mūsų odos sveikatai ir grožiui daro stresas bei kaip to išvengti.

Stresas ir kortizolis: kuo jie susiję?

Stresas - tai psichologinė ar fizinė įtampa arba situacija, kurioje asmuo jaučia spaudimą, iššūkį ar grėsmę, ir kuri gali turėti įtakos jo gerovei ir sveikatai.

Kortizolis - tai steroidinis hormonas (Išsamiau apie tai kas yra steroidai ir jų vaidmenį mūsų odai skaitykite čia.), kurį gamina antinksčiai kaip atsaką į stresą ar žemą cukraus kiekį kraujyje; dažnai vadinamas "streso hormonu", nes jo išsiskyrimas yra susijęs su stresine reakcija.

Kai patiriame stresą, mūsų kūnas reaguoja išskirdamas kortizolį. Tai yra natūralus atsakas, kuris padeda mūsų kūnui susidoroti su stresu. Tačiau ilgalaikis arba nuolatinis stresas gali sukelti per didelę kortizolio gamybą, o tai gali turėti įtakos odos sveikatai.

 

Kortizolio poveikis odai

Per didelis kortizolio kiekis gali sukelti:

- Odos riebalų gamybą. Tai gali vystyti spuogų ar kitų odos problemų atsiradimą.

- Odos kolageno sunaikinimą. Kortizolis gali mažinti kolageno gamybą, o tai gali padaryti odą plonesnę ir labiau linkusią į raukšles. Kolagenas yra labai svarbus odos gyvybingumui ir elastingumui palaikyti, tad plačiau apie kolageną, jo naudą, funkcijas ir šaltinius skaitykite čia

- Dehidrataciją. Kortizolis gali trukdyti odos barjero funkcijai, dėl ko oda gali tapti sausa ir jautresnė. 

- Uždegiminius procesus. Kortizolis gali skatinti uždegimines reakcijas odos ląstelėse.

 

Kosmetikos vaidmuo kortizolio poveikio odai mažinime

Daugelis odos priežiūros priemonių gali padėti sumažinti streso poveikį odai:

- Drėkinamieji kremai. Šie produktai gali padėti atkurti odos barjero funkciją ir palaikyti odos hidrataciją.

- Produktai su antioksidantais. Vitaminas C, E, ferulino rūgštis ir kitos medžiagos gali kovoti su laisvųjų radikalų poveikiu, kurį sukelia stresas.

- Raminantys ingredientai. Ingredientai, tokie kaip ramunėlių ekstraktas, alijošius ir kiti, gali padėti nuraminti odą ir mažinti uždegimą.

- Produktai, skatinantys kolageno gamybą. Peptidai, retinolis ir kiti ingredientai gali padėti skatinti odos kolageno gamybą.

- Apsaugos priemonės nuo saulės. Saulės spinduliai gali dar labiau pažeisti jau streso pažeistą odą, todėl rekomenduojama naudoti aukšto faktoriaus apsaugą nuo saulės.

 

Rekomendacijos

Norint maksimaliai pasinaudoti kosmetikos produktais ir sumažinti streso poveikį odai, svarbu taip pat atkreipti dėmesį į gyvenimo būdą: mitybą, pakankamą miegą, fizinį aktyvumą ir meditaciją ar kitas raminančias praktikas. Taip pat rekomenduojama konsultuotis su dermatologu ar odos terapeutu, kad pasirinktumėte tinkamiausius jūsų odos poreikiams produktus.

Nors stresas ir su juo susijęs, kortizolio kiekio padidėjimas gali turėti neigiamų pasekmių mūsų odai, teisingai pasirinkta kosmetika gali padėti atkurti odos sveikatą ir blizgesį. Svarbu rinktis kokybiškus produktus, kurių sudėtyje yra ingredientų, kurie padeda sumažinti streso poveikį odai.

Prekė pridėta

Kiekis: Kaina:
Apmokėti