• Nemokamas pristatymas nuo 45€
  • Pristatymas per 1-3 d.d.
  • Saugus apsipirkimas
  • Stipriausi Lietuvoje
Facets
Image
Moteris užsidengusi akis apelsinais, vienu iš pagrindinių AHA rūgščių- citrusiniu vaisiu.

AHA rūgštys: stebuklingas odos priežiūros ingredientas

Odos priežiūros priemonių pasaulis yra labai sudėtingas ir painus, ypač kai jų sudėtyje pamatome abėcėliniais pavadinimais įvardintus ingredientus, kurie atjaunina, drėkina, valo ar maitina jūsų odą. Tarp tokių yra ir AHA (alfa hidroksirūgštys), kurios jau yra tapę šiuolaikinės odos priežiūros kertiniu akmeniu. Vis daugiau mokslinių tyrimų patvirtina jų veiksmingumą, todėl galima teigti, kad jos yra stebuklingas ingredientas, apie kurį tiesiog privalu žinoti. Tad šiame straipsnyje pamėginsime atsakyti į klausimus, kas tiksliai yra tos AHA rūgštys ir kuo jos naudingos jūsų odai?

Kas yra AHA rūgštys?

Alfa hidroksirūgštys, arba AHA, - tai grupė augalinės ir gyvūninės kilmės rūgščių, naudojamų įvairiuose odos priežiūros produktuose. Tai kasdienės priemonės nuo senėjimo, tonikai, pilingai ir veido serumai. Dažniausiai naudojamos šios AHA rūgštys: glikolio rūgštis (gaunama iš cukranendrių), pieno rūgštis (gaunama iš rūgusio pieno), mandelinė rūgštis (išgaunama iš karčiųjų migdolų), citrinų rūgštis (randama citrusiniuose vaisiuose) ir vyno rūgštis (gaunama iš vynuogių).

AHA rūgštys visų pirma veikia kaip eksfoliantai, padedantys pašalinti viršutinį negyvų odos ląstelių sluoksnį. Šis procesas gali pagerinti odos tekstūrą, tonusą ir bendrą išvaizdą, taip pat skatina kolageno gamybą ir leidžia giliau įsiskverbti kitoms odos priežiūros priemonėms
 

AHA magija

AHA garsėja savo įvairiapusiška nauda. Štai keletas pagrindinių būdų, kaip AHA gali pakeisti jūsų odos priežiūros rutiną:

- Sustiprinta ląstelių apykaita: AHA pagreitina natūralų odos procesą - negyvų odos ląstelių atsikratymą ir naujų ląstelių atsiradimą. Ši ląstelių apykaita padeda sumažinti smulkių linijų, raukšlių ir odos spalvos pokyčius.

- Spartesnė kolageno gamyba: AHA skatina kolageno - gyvybiškai svarbaus baltymo, kuris palaiko odos elastingumą ir stangrumą, - gamybą, nes pašalina viršutinį negyvų odos ląstelių sluoksnį. Išsamiau apie kolageną, jo funkcijas, šaltinius bei naudą, skaitykite čia.

- Geresnė odos tekstūra: Reguliarus AHA papildytų produktų naudojimas gali užtikrinti lygesnę ir švelnesnę odos tekstūrą. AHA padeda suardyti ryšius, kurie laiko negyvą odą paviršiuje, ir atskleidžia naują, švytinčią odą po ja.

- Hiperpigmentacijos ir tamsių dėmių mažinimas: AHA yra galingas ginklas prieš tamsias dėmes, senatvines dėmes ir kitas hiperpigmentacijos formas. Skatindamos ląstelių apykaitą, AHA gali padėti laikui bėgant išnykti šioms dėmėms ir sukurti tolygesnį odos atspalvį. 
 

Tinkamo AHA produkto pasirinkimas

Nors visos AHA priemonės turi panašią naudą, skirtingos AHA priemonės tinka skirtingiems odos tipams ir problemoms spręsti:

- Glikolio rūgštis - tai mažiausia AHA molekulė, ji gali giliai įsiskverbti į odą, todėl yra veiksminga norint panaikinti smulkias raukšleles, spuogus, inkštirus, papilkėjimą ir per didelį odos riebumą. 

- Pieno rūgštis mažiau skverbiasi į odą, bet labiau drėkina nei glikolio rūgštis, todėl idealiai tinka jautriai ar sausai odai. 

- Mandelinė rūgštis, turinti didžiausias molekules, mažiau dirgina ir puikiai tinka visų tipų odai, ypač linkusiai į spuogus. 

Kasdien naudojamuose produktuose, pavyzdžiui, makiažo valikliuose, tonikuose ir veido kremuose, paprastai būna mažesnė AHA koncentracija (iki 10 %), todėl jie tinkami naudoti reguliariai. Savaitiniuose veido šveitikliuose ir veido kaukėse gali būti didesnės koncentracijos (iki 30 %), todėl jie naudojami rečiau, tačiau jų poveikis intensyvesnis.
 

Saugumas ir šalutinis poveikis

AHA paprastai yra saugios visų tipų odai, jei naudojamo tinkamai. Tačiau dėl jų oda gali tapti jautresnė saulės žalai. Naudodami produktus, kurių sudėtyje yra AHA, visada naudokite plataus spektro apsaugos nuo saulės priemones.

Per didelis AHA naudojimas gali sukelti odos sudirginimą ir paraudimą. Jei pradedate naudoti AHA, pradėkite nuo mažesnės koncentracijos produktų ir palaipsniui didinkite jų kiekį, kol oda prisitaikys. Taip pat patartina bet kokį naują gaminį išbandyti mažiau matomoje vietoje, prieš jį naudojant ant veido ar atvirų kūno vietų.
 

Odos priežiūros ingredientų labirinte AHA rūgštys išsiskiria kaip patikrintas ir veiksmingas komponentas, kuris gali padėti išlaikyti geriausią odos išvaizdą. Jos yra veiksmingos priemonės kovojant su įprastomis odos problemomis, įskaitant senėjimo požymius, netolygų odos atspalvį ir tekstūrą.

Nepamirškite, kad, kaip ir visose odos priežiūros priemonėse, svarbiausia yra nuoseklumas. Reguliarus AHA rūgščių naudojimas užtikrins, kad jūsų oda gautų šių nepaprastų rūgščių naudą. Pasirinkus tinkamą produktą ir tinkamai jį naudojant, AHA rūgštys iš tiesų gali tapti stebuklingu jūsų odos priežiūros procedūros ingredientu.

Prekė pridėta

Kiekis: Kaina:
Apmokėti