• Nemokamas pristatymas nuo 45€
  • Pristatymas per 1-3 d.d.
  • Saugus apsipirkimas
  • Stipriausi Lietuvoje
Facets
Image
Riebalų rūgščių kapsulės

Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgštys: jų vaidmuo odos sveikatoje

Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgštys yra esminiai polinesočiųjų riebalų rūgščių šaltiniai, kurių mūsų organizmas negali pasigaminti pats, todėl šios rūgštys turi būti papildomai gaunamos iš maisto. Šios riebalų rūgštys yra gyvybiškai svarbios mūsų sveikatai, įskaitant odos sveikatą. Šiame straipsnyje aptarsime šių rūgščių šaltinius, naudą odai ir trūkumo simptomus.

Šaltiniai

- Omega-3 riebalų rūgštys: Pagrindiniai šaltiniai yra žuvys, ypač šaltųjų vandenų, tokios kaip lašiša, skumbrė ir sardinės. Šių rūgščių galima gauti ir iš augalinių šaltinių, tokių kaip linų sėmenys, chia sėklos ir riešutai.

- Omega-6 riebalų rūgštys: Daugiausiai randama augaliniuose aliejuose, pavyzdžiui saulėgrąžų, kukurūzų ir sezamo aliejus, taip pat kai kuriuose grūduose ir kiaušiniuose.

 

Nauda odai

- Hidratacija: Omega-3 riebalų rūgštys padeda stiprinti odos barjerą, o tai reiškia, kad oda gali išlaikyti drėgmę geriau ir išvengti sausumo.

- Uždegimo mažinimas: Abiejų šių riebalų rūgščių formos gali padėti mažinti uždegimą odos ląstelėse, kuris gali sukelti odos bėrimus ir kitus odos sutrikimus.

- Apsauga nuo saulės žalos: Omega-3 riebalų rūgštys gali padėti apsaugoti odą nuo UV spinduliuotės žalos ir sumažinti su tuo susijusią odos senėjimo riziką.

- Elastumo gerinimas: Omega-6 riebalų rūgštys yra būtinos ceramidų gamybai, lipidams, kurie padeda išlaikyti odą minkštą ir elastingą. Išsamiau apie tai kas yra lipidai ir kuo jie ypatingi galite paskaityti čia.

 

Trūkumo simptomai odai

- Sausa oda: Tai gali būti vienas iš pirmųjų požymių, kad trūksta Omega-3 arba Omega-6 riebalų rūgščių.

- Padidėjęs odos jautrumas: Trūkstant šių riebalų rūgščių, oda gali būti labiau linkusi į dirginimą ir uždegimą.

Egzema ar kitos odos ligos: Esant ilgalaikiam Omega-3 ir Omega-6 trūkumui, gali atsirasti ar pablogėti odos problemos. 

- Odai trūksta elastingumo: Dėl sumažėjusio ceramidų kiekio oda gali tapti mažiau elastinga, todėl atsiranda raukšlės.

 

Riebalų rūgščių balanso atstatymas kosmetikos pagalba

Kosmetika ir grožio produktai gali būti puikūs partneriai padedantys atstatyti odos riebalų rūgščių balansą ir pagerinti jos sveikatą. Tai ypač aktualu žiemos metu, kai sausėti linkusi oda dar labiau yra pažeidžiama dėl sauso patalpų ir šalto lauko oro skirtumų. Štai keletas būdų, kokie ir kaip kosmetikos produktai gali padėti:

- Produktai su Omega riebalų rūgštimis: Daugelis drėkinamųjų kūno ar veido kremų ir veido aliejų dabar yra praturtinti Omega-3, Omega-6 ir net Omega-9 riebalų rūgštimis. Šie ingredientai padeda atkurti odos barjero funkciją, mažina sausumą ir padidina elastingumą.

- Ceramidai: Tai yra lipidai, kurie natūraliai randami odos paviršiniame sluoksnyje ir padeda išlaikyti odos drėgmę. Produktai, praturtinti ceramidais, gali padėti atkurti odos barjerą, ypač jei jis buvo pažeistas dėl išorinių veiksnių, tokių kaip per dažnas odos šveitimas ir pan.

- Augaliniai aliejai: Kai kurie augaliniai aliejai, pavyzdžiui, linų sėklų, chia sėklų, avokado ir argano aliejai, yra natūralūs Omega riebalų rūgščių šaltiniai. Jie gali būti naudojami tiek savarankiškai, tiek kaip produktų ingredientai, siekiant intensyviai drėkinti ir maitinti odą.

- Priešuždegiminiai ingredientai: Kadangi Omega-3 riebalų rūgštys turi priešuždegiminių savybių, veido priežiūros produktai, praturtinti šiomis riebalų rūgštimis, gali padėti mažinti odos paraudimą ir dirginimą.

- Produktai su vitaminu E: Vitaminas E yra galingas antioksidantas, kuris gali padėti apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų žalos. 
Be to, jis natūraliai gali padėti stabilizuoti ir pratęsti riebalų rūgščių veikimo ir galiojimo trukmę grožio produktuose.

- Produktai nuo saulės: Saulės spinduliai gali sunaikinti odos riebalų rūgštis ir silpninti odos barjerą. Taigi, naudojant apsaugos priemones nuo saulės (SPF), jūs ne tik saugote odą nuo UV spinduliuotės, bet ir išlaikote jos natūralų riebalų rūgščių balansą. 

 

Rekomendacijos

Renkantis kosmetikos ir grožio produktus, ieškokite tokių, kurie yra pagaminti iš natūralių ingredientų ir neturi kenksmingų cheminės kilmės medžiagų. Be to, visada svarbu patikrinti produkto etiketę, kad įsitikintumėte, jog jame yra visi jūsų odai reikalingi ingredientai. Jei nesate tikri, koks produktas jums tiktų geriausiai, pasitarkite su dermatologu ar odos priežiūros specialistu. Jie gali padėti nustatyti jūsų odos tipą, jos poreikius ir rekomenduoti tinkamiausius produktus.

Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgštys yra ne tik mūsų bendrosios sveikatos esminės dalys, jų trūkumas yra greitai pastebimas ir ant jūsų odos. Todėl į savo mitybą įtraukdami tinkamą šių riebalų rūgščių kiekį, išlaikysite odos sveikatą ir jaunatvišką išvaizdą, pastebėjus bet kokius šių rūgščių trūkumo simptomus, pasirinkite tinkamus kosmetikos produktus su aktyviais, šių rūgščių balansą palaikančiais ingredientais.  
 

Prekė pridėta

Kiekis: Kaina:
Apmokėti