• Nemokamas pristatymas nuo 45€
  • Pristatymas per 1-3 d.d.
  • Saugus apsipirkimas
  • Stipriausi Lietuvoje
Facets
Image
Svytejimas

Atskleiskite savo švytėjimą: Kaip gydyti tamsius ratilus po akimis!

Tamsūs ratilai po akimis - dažna daugelio žmonių grožio problema. Nesvarbu, ar jaučiatės pavargę, ar jums trūksta miego, ar tiesiog iš prigimties turite tamsesnius paakius, ši problema gali būti varginanti ir sunkiai pašalinama. Laimei, yra keletas būdų, kuriuos galite naudoti tamsioms dėmėms po akimis sumažinti arba panaikinti. Šiame tinklaraštyje nagrinėsime, kas sukelia tamsius ratilus po akimis, kaip atsikratyti tamsių ratilų ir kaip užkirsti kelią jų atsiradimui ateityje.

Kodėl paakiai gali patamsėti?

Tamsių ratilų po akimis vaizdą sukelia suplonėjusi paakių oda, kai po ja esančios kraujagyslės tampa labiau matomos. Dėl to gali atsirasti tamsus, violetinis atspalvis, kurį gali būti gana sunku paslėpti net makiažu. Tamsūs ratilai taip pat gali atsirasti dėl miego trūkumo, dehidratacijos arba alergijos. Paakių oda yra labai plona, nes joje yra gerokai mažiau lipidų (plačiau apie tai kas yra lipidai skaitykite čia) ir kolageno (daugiau informacijose apie tai kas yra kolagenas rasite čia), tad ir pažeidžiama aplinkos poveikio ji yra labiau. Oro tarša, stresas, UV spinduliuotė gali paveikti jautrią paakių odą ir taip sukelti nemalonų patamsėjusių paakių vaizdą.

Tamsūs ratilai gali būti ne tik estetikos trūkumo, bet ir sveikatos problemų požymis. Jei nuolat susiduriate su patamsėjusiais paakiais ir jie neišnyksta net po to, kai tinkamai pailsėjote, geriate daug vandens ir gydote alergijas, svarbu kreiptis į gydytoją, nes tai jau gali būti ir rimtos požymis.

 

Kas sukelia tamsius ratilus po akimis?

Kaip jau aptarėme, tamsius ratilus po akimis gali sukelti keli dalykai. Dažniausios priežastys yra miego trūkumas, dehidratacija, alergijos ir genetinis odos plonėjimas.

  • Miego ir poilsio trūkumas yra pagrindinė tamsių ratilų priežastis. Trumpai tariant, kai organizmui trūksta poilsio, kraujagyslės, ypač jei jos yra labiau odos paviršiuje, išryškėja ir taip atsiranda tamsūs ratilai po akimis. Poilsio metu organizme vykstantys procesai tarsi persikrauna ir atsinaujina, tad miegas ir poilsis yra labai svarbu.
  • Kita svarbi tamsių ratilų priežastis - dehidratacija. Kai organizmas dehidratuotas, jis negali tinkamai išplauti toksinų, todėl oda gali išsausėti, o po ja esančios kraujagyslės tapti labiau matomos.
  • Alergija taip pat gali sukelti tamsius ratilus. Alerginės reakcijos gali sukelti odos uždegimą, dėl kurio gali atsirasti tamsių ratilų. Svarbu apsilankyti pas gydytoją, kad jis nustatytų, ar jūsų tamsių ratilų priežastis nėra alergija.
  • Galiausiai su amžiumi oda po akimis gali plonėti, todėl tamsūs ratilai tampa labiau matomi. Štai kodėl tamsūs ratilai dažniau pasitaiko vyresnio amžiaus žmonėms.

 

Kaip atsikratyti tamsių ratilų po akimis

Laimei, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte arba panaikintumėte tamsius ratilus po akimis:

Geras miegas

Pirmiausia įsitikinkite, kad pakankamai miegate. Stenkitės miegoti septynias-aštuonias valandas per naktį. 

Pakankamas kiekis vandens

Gerkite pakankamai vandens per dieną. Kad oda būtų sveika ir sumažėtų tamsūs ratilai, svarbiausia - išlikti hidratuotam. Apie tai kas yra sveika oda skaitykite čia.

Vėsus kompresas

Vėsus kompresas sumažina paburkimą ir tamsių ratilų atsiradimą. Tiesiog uždėkite šaltą kompresą ant akių ir palaikykite bent 10-15 minučių. 

Paakių kremas

Ieškokite produktų, kurių sudėtyje yra vitamino C, nes jis mažina uždegimą ir šviesina odą. O paakių kremai, kurių sudėtyje yra kofeino, gali padėti sumažinti paburkimą.

UV apsauga

Visuomet naudokite apsauginį kremą nuo saulės, kad apsaugotumėte odą. Prieš eidami į lauką būtinai naudokite apsaugą nuo saulės, nes saulės poveikis gali ne tik įtakoti tamsių ratilų aplink akis atsiradimą, tačiau ir pabloginti esamą būklę, nes nuo tiesioginių UV spindulių oda plonėja.

Profesionalus gydymas

Jei atrodo, kad naminės priemonės nepadeda, apsvarstykite profesionalias tamsius ratilus mažinančias procedūras. Tamsius ratilus sumažinti ir odos spalvą išlyginti galima lazerio procedūromis ir cheminiais pilingais. Šios procedūros atliekamos gydytojo kabinete ir gali būti gana veiksmingos. Tamsiems ratilams mažinti taip pat gali būti naudojami užpildai. Užpildai švirkščiami į odą, kad ją išpuoselėtų ir sumažintų tamsių ratilų išvaizdą. Tačiau šios procedūros gali būti gana brangios ir jas turėtų atlikti sertifikuotas specialistas.

 

Tamsių ratilų po akimis prevencija

Geriausias ir efektyviausias būdas išvengti tamsių ratilų - pakankamai miegoti ir išlikti hidratuotam. Stenkitės kiekvieną naktį miegoti 7-8 valandas ir būtinai išgerkite bent aštuonias stiklines vandens per dieną.

Taip pat turėtumėte nepamiršti naudoti apsauginį kremą nuo saulės, nes tai padės apsaugoti odą nuo saulės daromos žalos. Galiausiai stenkitės sumažinti patiriamą stresą. Stresas gali sukelti odos uždegimą, dėl kurio atsiranda tamsūs ratilai po akimis. Kad sumažintumėte stresą, skirkite laiko sau, taikykite atsipalaidavimo technikas ir reguliariai mankštinkitės.

Laikydamiesi šių patarimų galite atsikratyti tamsių ratilų po akimis ir atskleisti savo natūralų švytėjimą!

Prekė pridėta

Kiekis: Kaina:
Apmokėti